Kategorie bloga
Wyszukiwanie w blogu

Samsung BD-J5500 – Test zakrzywionego Blu-raya z 3D

Dodany dnia5 lat temu

Niewielka waga i schludny wygląd robią dobre wrażenie od momentu wyciągnięcia odtwarzacza z pudełka. Ograniczenie przedniego panelu urządzenia do dwóch przycisków - jednego odpowiedzialnego za otwieranie tacki na płytę, drugiego za włączenie zasilania i schowanego za zaślepką slotu USB udowadnia, że minimalizm jest najlepszym przyjacielem dobrego designu. Zakrzywiona linia BD-J5500 idzie zresztą krok w krok z trendem na zakrzywione telewizory 4K i Full HD, na których filmy Blu-ray potrafią pokazać swoje prawdziwe oblicze.

Na szczęście omawiany model oferuje o wiele więcej niż tylko to co widzimy na zewnątrz. Najwięcej zyska w oczach tych, którzy zostali ze sporą biblioteką DVD zbieraną przez ostatnie lata – polepszanie obrazu z tego formatu i dostosowywanie go do ekranów wysokiej rozdzielczości spisuje się bardzo dobrze. Można być szczerze zadowolonym oglądając swoje starsze filmy w taki sposób, najlepsze czeka nas jednak po włożeniu do czytnika płyty Blu-ray. Ostrość obrazu, kontrast i nasycenie barw podkreślają jakość scen najbardziej dynamicznych filmów, sprawdzając się także przy obrazach skupionych na pokazywaniu szerokich kadrów, panoram i powolnym krążeniu kamery.

Odtwarzacz BD-J5500 testowałem zarówno na nowym telewizorze Full HD jak i na starszym odbiorniku, o natywnej rozdzielczości 1366x768. Czystość obrazu w przypadku lepszego telewizora jest oczywista, ale nawet to co się dzieje na ekranie mniej zaawansowanego wyświetlacza robi dobre wrażenie. O utracie jakości nie ma mowy, szumy czy gubienie detali są niezauważalne.

Zmartwienia dotyczące tego, że to w sumie budżetowy model warto schować do kieszeni – poza niezbyt ładnym (ale czytelnym) menu praktycznie nie da się bowiem tego odczuć. Zresztą wszystkie potrzebne nam funkcje zostały umieszczone na rozbudowanym pilocie, który o dziwo, bez żadnej kalibracji połączył się z (przynajmniej moim) telewizorem Samsunga, dzięki czemu nie musiałem mieć przy sobie dwóch pilotów podczas seansu. Była to bardzo miła niespodzianka.

Warto zaznaczyć, że BD-J5500 to sprzęt korzystający z podłączenia do Internetu. Jest to możliwe za pośrednictwem kabla ethernetowego (brak wi-fi to największy mankament urządzenia). Po jego podpięciu uzyskamy opcje znane ze telewizorów typu Smart, czyli możliwość ściągania aplikacji do streamingu wideo. Są tu zarówno najprostsze jak YouTube, jak i obecny już oficjalnie w Polsce Netflix. Dzięki temu, że odtwarzacz widzi inne urządzenia w sieci lokalnej możemy na nim przeglądać także zdjęcia czy filmy znajdujące się na naszym PC bez konieczności zgrywania ich na pendrive'a i wkładania go do portu na przedniej części panelu. Dla lubiących mieć wszystko pod ręką będzie to kolejny plus.

Dla formalności dodam, że odtwarzacz ten radzi sobie także z płytami Blu-ray 3D oraz... VCD, odtwarzanie płyt audio również nie jest problemem. Dlatego nie ważne czy szukacie nowego odtwarzacza dysków BD, czy też swojego pierwszego odtwarzacza: BD-J5500 będzie dobrym rozwiązaniem, a na pewno jednym z najlepszych w swojej kategorii cenowej. Idąc na kilka uproszczeń Samsung przygotował sprzęt, który spodoba się nie tylko osobom szukającym dobrej jakości za przystępne pieniądze. Zarówno jakość obrazu jak i obsługiwanego dźwięku (Dolby True HD, DTS 2.0) sprawiają, że jest to odtwarzacz jakiego szybko nie będziecie chcieli się pozbyć. To bardzo wszechstronne urządzenie, które w duecie z dobrym telewizorem śmiało może stać się centrum kina domowego.

Odtwarzacz Samsung BD-J5500 jest dla Ciebie jeżeli:

  • Jesteś gotowy na przejście na Blu-raye 3D

  • Nie chcesz pozbywać się swojej kolekcji płyt DVD

  • Cenisz sobie nowoczesny wygląd

  • Chcesz nadać swojemu zwykłemu telewizorowi cechy Smart TV

  • Lubisz mieć jak najwięcej opcji za przystępną cenę

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.