Kategorie bloga
Wyszukiwanie w blogu

Samsung HW-J250 - Test bezprzewodowego Soundbara

Dodany dnia5 lat temu

Soundbar, czyli listwa głośnikowa, to obecnie jeden z najpopularniejszych dodatków jakie możemy podłączyć do telewizora. Dla osób szukających lepszej jakości dźwięku i jego większej mocy, bez konieczności zabawy z wieloma osobnymi głośnikami, których podłączanie zwykle wiąże się z lawirowaniem w morzu kabli, jest to rozwiązanie optymalne pod względem jakościowym i estetycznym. O ile wybierzemy dobry sprzęt.

Jaką propozycją jest HW-J250 od Samsunga? Na pewno solidną, oferującą dobrą jakość w sugerowanej cenie. Sercem listwy są oczywiście głośniki, tu mamy ich cztery. W sumie dają moc rzędu 80 W. Urządzenie można połączyć z telewizorem bezprzewodowo wykorzystując bluetooth, lub skorzystać z bardziej tradycyjnej metody jaką jest użycie kabla optycznego. Subwoofer jest zintegrowany i znajduje się wewnątrz listwy.

HW-J250 ma klasyczny prostokątny kształt i dobrze komponuje się z odbiornikami, które nie są zakrzywione. Plastik z jakiego wykonano urządzenie prezentuje się estetycznie i skutecznie imituje metal. Na pewno nie będzie raził osób dbających o minimalistyczny wygląd salonu. Warto też dodać, że gadżet ten w łatwy sposób zamontujemy na ścianie, a jego przyciski są dotykowe co jest przyjemną niespodzianką.

Poza korzystaniem z soundbara Samsunga, by polepszyć dźwięk z filmów, seriali, teledysków itd. można także podłączyć do niego inne urządzenie poprzez wejście AUX, wykorzystać jego slot USB do puszczenia ulubionej muzyki (nie tylko w standardowym WMA i MP3, a także w formatach wysokiej jakości czyli WAV, FLAC i OGG) oraz sparować go ze smartfonem, by bezpośrednio z niego przesyłać muzykę na głośniki. Widać, że producent zadbał o wszystko co powinno być standardem wśród soundbarów – wielofunkcyjność modelu HW-J250 na pewno sprawi, że szybko stanie się sprzętem wykorzystywanym na wiele sposobów. Jedyna rzecz, do której można mieć zastrzeżenia to, to jak radzi sobie z niskimi tonami. Jeżeli zależy wam na bardzo wyrazistym basie to może się okazać, że potrzebujecie sprzętu z mocniejszym subwooferem.

Do soundbaru dołączony jest niewielki pilot, który świetnie spełnia swoje funkcje – pozwalając łączyć się z telewizorem, obsługiwać muzykę z USB, przełączać efekty dźwiękowe itd. W kilku przyciskach zmieszczono wszystkie funkcje unikając tworzenia przekombinowanego pilota co często zdarza się innym producentom. Warto to docenić.

Przejdźmy do najważniejszego: jakości. Liczba kanałów Samsunga HW-J250 to 2.2, a mimo to wrażenia z głośniejszego oglądania np. koncertów na Blu-rayu wypadają bardzo sugestywnie. Sprzęt ten oczywiście nie może konkurować z zestawami kina domowego, ale podniesienie jakości względem normalnych głośników wbudowanych w telewizor jest więcej niż widoczne. Na pewno bardzo dobrze sprawdzi się przy oglądaniu wydarzeń sportowych i przy codziennym użytkowaniu. Dźwięk jest czysty i znakomicie wypełnia pokój, dzięki czemu warto wrócić do swych ulubionych filmów i obejrzeć je jeszcze raz mając już podłączony soundbar.

Ogólna jakość sprzętu jest jego kolejną zaletą – nic w nim nie trzeszczy, nawet pomimo tego, że jest wykonany w większości z plastiku i waży 1,8 kilograma. Jest to urządzenie zgrabne, które szybko udowadnia, że warto było w nie zainwestować, zwłaszcza gdy jest to nasza pierwsza listwa głośnikowa i szukamy małego, konkretnego rozwiązania pozwalającego znacznie polepszyć dźwięk telewizora. Tym bardziej, że wspiera ono nawet format DTS Digital Surround.

Cechy Samsung HW-J250:

  • Możliwość bezprzewodowego połączenia z TV, Smartfonem, Tabletem

  • Bardzo solidne wykonanie

  • Użyteczny port USB

  • Ergonomiczny pilot

  • Liczba kanałów: 2.2, moc 80 W

  • Wbudowany subwoofer

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.