Kategorie bloga
Wyszukiwanie w blogu

Odtwarzacz Blu-ray Samsung UBD-K8500 - Recenzja

Dodany dnia5 lat temu


Poznaj nowy standard

Omawiany model jest już przystosowany do płyt Blu-ray 4K Ultra HD, czyli posiadających najwyższą obecnie jakość obrazu. To jeden z pierwszych odtwarzaczy wyposażonych w taką możliwość.

Co istotne, K8500 potrafi przystosować do rozdzielczości 4K nawet nasze stare filmy z płyt DVD. Sprzętowe wsparcie jakie oferuje on plikom wideo o, o wiele niższej jakości sprawia, że nawet zakupione lata temu filmy wciąż mogą dobrze wyglądać na naszym nowoczesnym telewizorze. To zasługa m.in. czterordzeniowego procesora ARM Cortex A53, dzięki niemu sprzęt ma wystarczający zapas mocy, by gwarantować wysoką jakość każdego odtwarzanego pliku.

Sam interfejs urządzenia cechuje się przejrzystością i łatwością usługi. W najbardziej widocznych miejscach menu umieszczono odtwarzanie filmu z płyty, obsługę multimediów z nośnika USB  i uruchamianie aplikacji takich jak. np. Netflix. To już standard, ale moim zdaniem bardzo dobrze, że pomimo rozkwitu Smart TV (praktycznie każdy nowy telewizor ma już funkcje internetowe) dalej umieszcza się takie rzeczy w odtwarzaczach Blu-ray. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy korzystają z innych telewizorów niż te produkowane przez Samsunga, bo to one odznaczają się najszybciej działającym systemem operacyjnym.

W kwestii pilota można mieć podzielone zdania. Na pewno jest mały i zupełnie wystarczy do - szybkiej obsługi sprzętu, jednak by wejść w bardziej zaawansowane polecenia lepiej patrzeć na jego rozkład. Jego ogólny wygląd przykuwa jednak uwagę i podkreśla, że mamy do czynienia z nowoczesnym sprzętem.
Nie tylko Ultra HD

Główną zaletą  Samsung UBD K8500 jest nie tylko rozdzielczość odtwarzanych płyt. Zyskujemy tu także dostęp do technologii HDR (High Dynamic Range). Dzięki niej jednocześnie na ekranie ujrzymy więcej kolorów niż kiedykolwiek wcześniej. Podbity kontrast barw pozwala także ujrzeć kontury i kształty, które w innych formatach wideo zlewają się w gęstą, zacienioną plamę. Oczywiście, by skorzystać z tej wyjątkowej szczegółowości trzeba mieć odpowiednie kable HDMI i telewizor wspierający HDR, razem ze złączami HDMI 2.0a.
Świetnym dodatkiem jest także funkcja Screen Mirroring, dzięki której prześlemy pliki ze smartfona na obraz telewizora. Dodatkowo, jeżeli mamy wszystko podpięte do kina domowego, czy soundbaru, nie będzie problemu z odtwarzaniem wysokiej jakości muzyki. UBD K8500 wciąż ma bowiem opcję odtwarzania najzwyklejszych płyt Audio. A jeżeli mamy w kolekcji naprawdę stare filmy VCD/SVCD to je także uruchomimy. Fani najnowszych rozwiązań powinni być za to zadowoleni z wykorzystywania przez odtwarzacz Samsunga standardu Dolby Atmos. Dzięki niemu dźwięk przestrzenny jest jeszcze wyraźniejszy. Technologia ta, stosowana w kinie, pomaga jak najdokładniej stworzyć wrażenie, że wybrany dźwięk pochodzi z odpowiedniej strony – nawet jeżeli jednocześnie w filmie słyszymy wiele źródeł. Atmos potrafi wyczyścić nawet kilkanaście ścieżek równocześnie i przekazać je w realistyczny sposób na głośniki.
Dobry wynik

Reasumując otrzymujemy sprzęt, który posiada w sobie wszystko, by móc stać się naszym głównym odtwarzaczem filmowym na lata. Jego podstawową zaletą jest świetne polepszanie obrazu w wideo o jakości niższej niż 4K, wiele funkcji internetowych oraz to, że oferuje dostęp do najwyższej możliwej jakości filmów Blu-ray. A dzięki wsparciu formatu HDR wiemy, że Samsung chciał umieścić naprawdę wszystkie najlepsze standardy w modelu K8500. Nie zapomniano nawet o Blu-ray 3D, które właściwie nie ma już wsparcia wśród producentów filmów.

Dla prawdziwych fanów kina, zawsze dążących do jak najlepszej jakości, jest to bardzo dobry wybór. Tym bardziej, że czarny, łukowaty kształt na pewno będzie pasować do reszty sprzętów i zgrabnie wkomponuje się w salonowe meble. Otrzymaliśmy odtwarzacz godny polecenia.Blu-ray Samsung UBD K8500 jest dobrym wyborem jeżeli:

  • Szukasz najlepszej jakości odtwarzacza blu-ray Ultra HD i 4K

  • Cenisz sobie mnogość funkcji multimedialnych i internetowych

  • Szukasz sprzętu obsługującego najwyższe formaty Audio – łącznie z Dolby Atmos

  • Chcesz odtwarzać swoją kolekcję DVD w jakości dostosowanej do nowych telewizorów HD/4K

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.