Kategorie bloga
Wyszukiwanie w blogu

Monitor Samsung S34E790C - Recenzja

Dodany dnia4 lat temu


Większy ekran, większe możliwości

Wbrew pozorom, stawiając na swym biurku sprzęt o 34 calowym ekranie i matrycą VA jesteśmy w stanie... zaoszczędzić miejsce. Dzięki takiemu rozmiarowi i rozdzielczości 3400 × 1440 pikseli (UWQHD) bez problemu podzielimy sobie ekran na dwa równe okna, przyspieszając swą pracę. Dla osób korzystających do tej pory z dwóch monitorów jest to o wiele wygodniejsze, pozwala zyskać dodatkową przestrzeń na biurku i zwiększa komfort oczu. Jeśli zwraca się uwagę także na wygląd samego urządzenia to  S34E790C również spełnia swoją rolę. Każdy kto widzi taki sprzęt na waszym stoliku zwróci na niego uwagę – i będzie mu się podobać to co widzi.

W kwestii samej budowy warto dodać, że monitor waży prawie 10 kilogramów, więc do jego mocowania dostajemy bardzo konkretną podstawkę. Robi dobre wrażenie, jest wytrzymała i stabilna – pozwala też na schowanie okablowania. Przy okazji nie zajmuje też zbyt dużo miejsca. Co bardziej istotne – pozwala również na regulację ekranu w wysokości i w zakresie przód-tył. A gdybyśmy chcieli jest też możliwość zamontowania monitora na ścianie. Wspiera on standard VESA 100x100, zatem większość uchwytów telewizyjnych będzie tu pasować. To bardzo dobre rozwiązanie przy tak dużym sprzęcie.

Poza wspomnianą możliwością podzielenia ekranu na dwa obrazy Samsung S34E790C świetnie sprawdza się w grach. Ekran jest w proporcjach 21:9, więc przy wielu starszych tytułach boki ekranu potrafią zastąpić po prostu czarne pasy. Nie jest to jednak wina samego sprzętu – po prostu nie każda produkcja jest przystosowana do wyświetlania w takim formacie. Gry, które są gotowe do pracy w 21:9 pokazują jednak, że zakrzywienie ma jak najbardziej sens. Kształt wyświetlacza ułatwia dostrzeżenie szczegółów w każdym jego rogu i korzysta się z niego bardzo naturalnie. Świetną funkcją dla osób, które uwielbiają robić kilka rzeczy naraz jest także możliwość odtworzenia materiału z dwóch źródeł równocześnie. Testowałem to na PlayStation 4 odpalonym na jednej połowie ekranu, podczas gdy na drugiej miałem „normalne” okno z Windowsem i przeglądarką. Oczywiście nie jest to najwygodniejsza rzecz na świecie (obraz z gry jest mały), jednak dla osób, które nie mają dość miejsca w pokoju lub szukają monitora do którego da się podpiąć kilka sprzętów na pewno będzie to dobre rozwiązanie. Dzięki temu sprzęt jest wart swej ceny. Chciałbym, by za jakiś czas był to standard wśród wszystkich ultrapanoramicznych monitorów.

Pozytywnie zaskakuje również jakość głośników. Znajdziemy tu dwie jednostki, każda z nich ma moc 7W, dzięki czemu do zwykłego użytkowania nie potrzeba dokupywać i podłączać do komputera małych „satelitek”. Złącza również przygotowano z rozmysłem, znajdziemy tu dwa gniazda HDMI i gniazdo DisplayPort. Jest też złącze PC-USB z możliwością ładowania i cztery porty USB 3.0, a także gniazdo słuchawkowe. Taka ilość powinna wystarczyć każdemu.W ustawieniach wybierzemy nawet natężenie kolorów, wyeliminujemy migotanie ekranu i dostosujemy kontrast do każdego rodzaju wyświetlanych mediów (dostosujemy nawet czas reakcji matrycy). Cały czas największą zaletą Samsung S34E790C pozostaje jednak wygoda. To możliwość podzielenia jednego ekranu na kilka mniejszych jest najbardziej urzekająca. Tym bardziej, że przy odrobinie uporu da się zmieścić nawet trzy oka przeglądarki równocześnie (jedno z nich nieco przycinając) tak, by zdecydowanie zwiększyć swą wydajność przed komputerem. A gdy przyjdzie czas na rozrywkę i włączenie filmu czy gry, sprzęt wciąż spełnia swą rolę i udowadnia, że zakrzywione ekrany są wygodniejsze dla oczu.


Sprzęt został bardzo dobrze wykonany, sprawdza się na wielu polach, ma bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu i bez problemu potrafi zastąpić dwa monitory. Takiej inwestycji raczej nikt nie pożałuje.Monitor Samsung S34E790C jest dobrym wyborem jeżeli:

  • Chcesz zwiększyć wygodę użytkowania komputera

  • Potrzebujesz monitora, który można powiesić na ścianie i można do niego podłączyć kilka sprzętów

  • Szukasz wysokiej klasy monitora o dużej przekątnej

  • Lubisz sprzęty o uniwersalnym zastosowaniu

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.