Kategorie bloga
Wyszukiwanie w blogu

Samsung HW-MS550 - Recenzja soundbara premium

Dodany dnia5 lat temuWłaściwości Samsunga HW-MS550Sercem sprzętu jest sześć wbudowanych głośników szerokopasmowych, pozwalających na uzyskanie efektu przestrzennego dźwięku. Dzięki nim, mimo dwukanałowego standardu zamkniętego w listwie Samsung HW-MS550 oferuje ona wrażenia rodem z zaawansowanego sprzętu audio. Brak osobnego głośnika niskotonowego nadrabiają te wbudowane w listwę. Zapewnia to technologia Sound+, którą chwali się producent. Dzięki niej osiągi HW-MS550 robią wrażenie praktycznie na każdym przy kim go „rozkręcimy” na pełną moc (a nawet na jej połowę). Specjalne przetworniki dbają bowiem o to, by nawet w takich warunkach żaden szczegół odtwarzanej muzyki nie uciekł i nie został zagłuszony przez jej niższe tony. Sprzęt osiąga całkowitą moc 400W, bez zniekształceń, trzeszczenia i skoków jakości.

Jeżeli chodzi o kwestie czysto techniczne to wspierane przez soundbar są dekodery Dolby Digital, DTS Digital Surround i Surround Sound Expansion, fani domowego kina powinni być zatem z niego bardzo zadowoleni. Poza tym sprzęt obsługuje także formaty AAC, MP3, WAV, OGG, FLAC i ALAC. Muzykę w nich zapisaną można podłączyć do listwy poprzez ładnie schowane złącze USB. Pendrive podłączony do Samsunga HW-MS550 jest niewidoczny i nie będzie razić gości, co na pewno przypadnie do gustu estetom. Samo podłączenie soundbara do telewizora odbywa się poprzez standardowy kabel audio, kabel optyczny, lub HDMI. Zawsze można też skorzystać z łączności bezprzewodowej, która nadaje się także do puszczania dźwięku z innych źródeł niż telewizor. Do soundbara możemy podpiąć także telefon, tablet czy laptop i bezpośrednio z nich (i z serwisów streamingowych oferujących muzykę, jak Spotify) odtwarzać ulubione piosenki. Dzięki technologii Sound+ zasięg dźwięku w HW-MS550 jest o wiele większy i niezależnie od wielkości pokoju i tego gdzie siedzimy, wszędzie powinniśmy odbierać go w takiej samej jakości. Sporym plusem tego rozwiązania jest to, że towarzyszy mu system Smartsound. Dzięki niemu sprzęt sam potrafi zbadać w jakim znajduje się pomieszczeniu i dostosować do niego swoje ustawienia. Jeżeli jednak automatyczna konfiguracja nam nie wystarcza, możemy sami ręcznie ustawić parametry głośników. Tego typu opcje pokazują nie tylko jakość sprzętu, ale i udowadniają czemu zaliczamy go do kategorii premium. Dodatkowo, możemy sterować soundbarem z poziomu smartfona przy pomocy aplikacji Samsung Multiroom.

Jeżeli mamy już telewizor Samsunga to soundbar HW-MS550 nie tylko obsłużymy jednym pilotem, ale i z łatwością podepniemy do TV. Służy do tego specjalny wieszak, dzięki któremu nie trzeba wiercić kolejnych dziur w ścianach, oraz specjalny sposób zasilania. Można bowiem tak poprowadzić przewody, że z jednego kabla zasilimy i soundbar i telewizor! Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i estetyczne. Inni producenci także powinni podążać w tym kierunku.

Reasumując, jeżeli szukamy sprzętu o wysokiej mocy, ze świetną jakością dźwięku to model HW-MS550 spełni nasze oczekiwania. Jego głośniki są świetnie rozstawione, a możliwości dodatkowej konfiguracji zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Jest to sprzęt, który kryje w sobie o wiele więcej niż tylko moduł bluetooth i kilka głośniczków. Nawet osoby niezbyt zaznajomione w technologii będą potrafiły to docenić.Soundbar Samsung HW-MS550 jest dobrym wyborem jeżeli:

  • Szukasz sprzętu klasy premium

  • Chcesz mieć możliwość konfiguracji dźwięku

  • Cenisz sobie brak zniekształceń dźwięku

  • Masz już telewizor marki Samsung

  • Lubisz produkty najwyższej jakości

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.